Home Główna Akademiki Uniwersytetu Śląskiego tylko dla zaszczepionych

Akademiki Uniwersytetu Śląskiego tylko dla zaszczepionych

by Ewa B

Studentom zostały jeszcze dwa miesiące wakacji. Rektor Uniwersytetu Śląskiego, prof. Ryszard Koziołek, poinformował  , że od 1 października zajęcia na uczelni będą odbywały się stacjonarnie, w murach uniwersytetu. Wszystko ma jednak zależeć od sytuacji epidemiologicznej .

Od października w akademikach Uniwersytetu Śląskiego będą mogły się zameldować osoby w pełni zaszczepione. Będą oni musieli potwierdzić stosownym zaświadczeniem o szczepieniu bądź certyfikatem Covid

„Apeluję do wszystkich Państwa, którzy nie przyjęli jeszcze szczepionki, żeby uczynili to w dbałości o siebie, o swoje rodziny oraz o koleżanki i kolegów, z którymi spotkacie się w uniwersytecie” – zaapelował w liście skierowanym do przyszłych i obecnych żaków.

Przed kolejną falą epidemii, w domach studenta młodzi ludzie będą szczególnie narażeni na zarażenie się COVID-19. Dlatego też w czasie największego natężenia kwaterunkowego uczelnia zorganizuje w kampusach punkty szczepień. O dokładnych terminach akcji uczelnia poinformuje we wrześniu.

POWIĄZANE ARTYKUŁY

ZOSTAW KOMENTARZ