Home Główna Badania mammograficzne dla mieszkanek województwa śląskiego

Badania mammograficzne dla mieszkanek województwa śląskiego

by Ewa B

Na wybranych parkingach sklepów Kaufland na Śląsku i w Zagłębiu. Mieszkanki województwa będą mogły w czerwcu zbadać za darmo swoje piersi. Badanie skierowane jest do kobiet w wieku 50 – 69 lat. Darmowe mammografie przeprowadzone zostaną w Żywcu, Sosnowcu, Zabrzu, Lublińcu czy też Myszkowie.

Kaufland wraz z partnerami – LUX MED oraz Geneva Trust organizuje dla mieszkanek województwa śląskiego bezpłatne badania mammograficzne

W ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi z bezpłatnego badania mogą skorzystać panie w wieku 50-69 lat. Mammografię można wykonywać co dwa lata. Wyjątkiem są kobiety w grupie wysokiego ryzyka.

Sytuacja epidemiczna w kraju sprawiła, że  mammografia jest wykonywana przy zachowaniu reżimu sanitarnego, z uwzględnieniem wszystkich zasad i środków bezpieczeństwa. Technicy przeprowadzający badanie są wyposażeni w niezbędne środki ochrony osobistej, a aparatura diagnostyczna jest poddawana systematycznej dezynfekcji.

W mammobusie mogą przebywać nie więcej niż trzy kobiety, a badanie jest umawiane na konkretną godzinę tak by można było zapewnić  bezpieczny dystans.

W 2020 roku ponad 44 tysiące Polek skorzystało z bezpłatnych badań mammograficznych , które były zorganizowane przez Kaufland i partnerów strategicznych: LUX MED oraz Geneva Trust.

POWIĄZANE ARTYKUŁY

ZOSTAW KOMENTARZ