Home Główna Biden o Polsce: „Widzimy […] wzrost totalitarnych reżimów na świecie”

Biden o Polsce: „Widzimy […] wzrost totalitarnych reżimów na świecie”

by Barbara Nowak

Joe Biden wypowiedział się sposób krytyczny o Polsce. Kandydat demokratów na prezydenta USA wskazał, że istnieje problem „wzrostu totalitarnych reżimów na świecie” za przykład podał sytuację na Białorusi, w Polsce oraz na Węgrzech.

Zamiast debaty zorganizowano spotkania z kandydatami, podczas których politycy odpowiadali na pytania wyborców. Spotkania przeprowadzono w dwóch różnych stacjach telewizyjnych. Urzędujący prezydent Stanów Zjednoczonych odpowiadał na pytania dotyczące infekcji COVID-19 oraz swoim stanie zdrowia. Prezydent zapewniał, że czuje się dobrze. Podczas kolejnych pytań powiedział, że zaakceptuje pokojowe przekazanie władzy w przypadku wyborczej przegranej oczywiście, jeżeli „wybory zostaną przeprowadzone uczciwie”.

W równoległej w rozmowie kandydat demokratów twierdził, że prezydentura Trumpa doprowadziła do tego, że Stany Zjednoczone nie wzbudzają zaufania na świecie.

Biden powiedział, także, że „NATO jest narażone na ryzyko początku pęknięcia […]. Widzimy to wszystko, co dzieje się od Białorusi po Polskę, po Węgry oraz wzrost totalitarnych reżimów na świecie […]”.

Nie wie jak się nazywa. Policja prosi o pomoc w ustaleniu jego tożsamości.

WYBORY USA, WYBÓR, USA, DONALD TRUMP, JOE BIDEN, STANY ZJEDNOCZONE, WĘGRY, POLSKA, BIAŁORUŚ, BIDEN O POLSCE

POWIĄZANE ARTYKUŁY

ZOSTAW KOMENTARZ