Home Główna Do Parku Śląskiego w Chorzowie wróci kąpielisko Fala

Do Parku Śląskiego w Chorzowie wróci kąpielisko Fala

by Ewa B

Do Chorzowa wróci kultowe kąpielisko. Kąpielisko Fala będzie znajdywało się w Parku Śląskim.  Wybudowany zostanie nowy kompleks basenów w miejscu starego kąpieliska. Na chwilę obecną nie widać żadnych prac. Aktualnie trwa bowiem przygotowanie niezbędnej dokumentacji projektowej. Są także wstępne wizualizacje nowej Fali.

Kąpielisko swoimi rozmiarami nie będzie tak duże jak stare , ale i tak będzie robić wrażenie. Będą znajdowały się w nim zjeżdżalnie , wodne place zabaw, a także różnorodne baseny. Budowa nowoczesnego kąpieliska Fala wymaga decyzji o zmianie planu zagospodarowania przestrzennego. Jest on niezbędny, by następnie wystąpić o pozwolenia. Dopiero w następnej kolejności będzie przetarg, który wyłoni wykonawcę robót.

Kultowe miejsce ma powrócić do Parku Śląskiego do 2023 roku. Jego lokalizacja się nie zmieni.  Zostanie ono jednak gruntownie przebudowane. Kąpielisko będzie kąpieliskiem sezonowym.

Na terenie Parku Śląskiego zostanie uruchomiany transport publiczny , który będzie przewoził klientów do obiektów na terenie Parku , w tym także kąpielisko Fali.

Na budowę nowej Fali przewidziano kwotę 50-60 mln złotych w ramach finansowania całego projektu modernizacji z Inicjatywy JESSICA Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013. Całkowita wartość projektu to ponad 226 milionów złotych.

POWIĄZANE ARTYKUŁY

ZOSTAW KOMENTARZ