Home Główna Europejskie Forum Przyszłości w Chorzowie

Europejskie Forum Przyszłości w Chorzowie

by Ewa B

W dniach od 6 do 8 października Stadion Śląski w Chorzowie będzie gospodarzem Europejskiego Forum Przyszłości.

Podczas trzydniowego forum największe gospodarcze autorytety będą toczyć dyskusje na temat perspektyw gospodarki w całej Europie. Według władz województwa śląskiego forum może  wyznaczyć drogę do redefinicji gospodarki w regionie, która powoli żegna się z górnictwem.

Pierwszego dnia uczestnicy forum największe autorytety w dziedzinie gospodarki będą debatować o barierach, wyzwaniach i celach Starego Kontynentu. Drugi dzień ma upłynąć pod znakiem przedsiębiorczości. Będzie to również czas startupów i inwestorów, ale również 25-lecia stref ekonomicznych w Polsce. Natomiast  w trzecim zaproszeni goście będą rozmawiać o przemyśle czasu wolnego i turystyce.

Inicjatorami zorganizowania  w Chorzowie Europejskiego Forum Przyszłości są również władze województwa śląskiego. Sam Marszałek Jakub Chełstowski dostrzega w debacie okazję  do wymiany doświadczeń i kreowania rozwiązań, szczególnie w kontekście zbliżającego się „rozwodu” regionu z przemysłem górniczym.

Uczestnicy forum będą mieć możliwość debatowania w pięciu stadionowych przestrzeniach. Do swojej  dyspozycji będą mieć ponad 1,7 tys. mkw. w pełni wyposażonej powierzchni

POWIĄZANE ARTYKUŁY

ZOSTAW KOMENTARZ