Home Główna Festiwal Górnej Odry w Wodzisławiu

Festiwal Górnej Odry w Wodzisławiu

by Ewa B

Na płycie wodzisławskiego Rynku w pierwszy weekend wakacji odbędzie się „Festiwal Górnej Odry”. Na uczestników czeka mnóstwo atrakcji. Festiwal Górnej Odry” odbędzie się w regionie po raz pierwszy. W założeniu ma to być impreza , która będzie promowała subregion zachodni województwa śląskiego oraz  jego markę turystyczną – Krainę Górnej Odry.

Celem festiwalu jest popularyzacja tego, co południowo-zachodnia część województwa śląskiego ma najlepszego, budowanie wspólnej tożsamości mieszkańców regionu, a także promowanie aktywnego wypoczynku i wspólnego spędzania czasu.

Festiwalowe wydarzenia odbędą się w tym roku w dniach od 25 do 27 czerwca równolegle w Wodzisławiu Śląskim, Rybniku, Raciborzu, Żorach, Jastrzębiu-Zdroju, Chałupkach i Turzach

Jak zapewniają organizatorzy:

To będzie największe tego rodzaju wydarzenie w naszym regionie, na którym nie może Was zabraknąć

W Wodzisławiu Śląskim zostanie zorganizowany Festiwal Kultury Powiatu Wodzisławskiego, podczas którego prezentować się będą lokalne ośrodki kultury, artyści, twórcy, zespoły muzyczne, tancerze. atrakcji. .

O  godzinie 10:00 główny plac miasta we władanie przejmą dzieci i ich scena muzyczna. Dla miłośników wędkarstwa na wodzisławskim Balatonie zorganizowane zostaną zawody o Puchar Krainy Górnej Odry. Również na niedzielę przygotowanych zostało wiele atrakcji.

Projekt jest realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Śląskiego. Wstęp na wszystkie wydarzenia bezpłatny.

POWIĄZANE ARTYKUŁY

ZOSTAW KOMENTARZ