abstrachuje
Home Główna Finansowe problemy znanych Youtuberów?

Finansowe problemy znanych Youtuberów?

by Redakcja

Według Sylwestra Wardęgi, który wyraził swoje stanowisko na filmie zamieszczonym w sieci, firma ABSTRA jest na skraju bankructwa. Firmę założyło trzech youtuberów z kanału Abstrachuje TV.

Firma youtuberów była dotychczas uznawana za synonim sukcesu. Jednak z informacji przekazanych przez Sylwestra Wardęgę wynika, że w ciągu trzech ostatnich lat swojej działalności firma zanotowała ponad 7 mln zł straty. Natomiast trójka założycieli nie posiada już  większości udziałów we własnej firmie. Zdaniem youtubera problemy finansowe firmy wynikają z niekorzystnych umów, przez które firma straciła swoje największe gwiazdy. Wardęga twierdzi, że większą część zarobków zgarnęli właśnie youtuberzy z Abstrachuje, przez co influencerzy woleli odejść z firmy niż dalej z nią współpracować. 

Co więcej, firma miała mieć ogromne koszty, przez to, że zatrudniała wielu pracowników, zdaniem Wardęgi — były niepotrzebne. Nawet jeżeli firma tworzyła nowe kanały, przychody z nich były zbyt niskie. Co więcej, problemem miała być także narastająca konkurencja, która potrafi lepiej trafić do młodej publiczności.

POWIĄZANE ARTYKUŁY

ZOSTAW KOMENTARZ