Home Główna Global Office Park. Robotnik spadł z wysokości

Global Office Park. Robotnik spadł z wysokości

by Ewa B

Na budowie biurowców Global Office Park w Katowicach doszło do wypadku, który niestety okazał się tragiczny. Jeden z robotników spadł i zginął. Na miejsce wezwano natychmiast śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Do wypadku doszło na 17. piętrze jednego z biurowców, które powstają na działce między ulicami Mickiewicza, Dąbrówki i Zabrską w Katowicach.

Dostaliśmy informację, że z drabiny z wysokości mniej więcej 3 metrów spadł 49-letni mężczyzna. Był to mieszkaniec Ukrainy, legalnie zatrudniony na budowie. Mężczyźnie od razu po upadku została udzielona pomoc medyczna, a także  wezwano pogotowie. Ostatecznie reanimację przejęli ratownicy z LPR. Niestety mężczyzny w wyniku poniesionych obrażeń nie udało się uratować – powiedziała podkomisarz Agnieszka Żyłka, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Katowicach

Na miejscu wypadku pracowali policjanci, prokurator i inspektor Państwowej Inspekcji Pracy. Zajmą się oni teraz ustalaniem  i wyjaśnianiem okoliczności i przyczyny tego zdarzenia.

Global Office Park powstaje w miejscu największego dzikiego parkingu w centrum Katowic na działce między ulicami Mickiewicza, Dąbrówki i Zabrską. Plac budowy znajduje się tuż obok dwóch wież Stalexportu i w niedużej odległości od ulic Chorzowskiej.

POWIĄZANE ARTYKUŁY

ZOSTAW KOMENTARZ