KURIER ŚLĄSKI

Katowice kupują kolejne elektryczne samochody

Do Katowic trafią kolejne elektryczne samochody. Zakup dwóch pojazdów dostawczo-ogrodniczych ma kosztować blisko 400 000 złotych.  Samochody elektryczne zasilą flotę Zakładu Zieleni Miejskiej. Będą wykorzystywane przede wszystkim w parkach.

Ustawa o elektromobilności  wymusza na samorządach , że muszą one sukcesywnie zwiększać udział pojazdów niskoemisyjnych w swojej flocie. Stąd tez konieczność zakupu kolejnych samochodów elektrycznych dla Katowic.

Takie elektryczne samochody ma już urząd miasta i MPGK, a teraz będzie miał też Zakład Zieleni Miejskiej. Do trafią dwa pojazdy. Są to małe samochody dostawcze ze skrzynią załadunkową do 2 ton. W warunkach przetargu mają się znaleźć takie elementy wyposażenia jak myjka ciśnieniowa z beczką na 1,8 m sześć. wody i pompą do podlewania. Do samochodów będzie także można podpiąć pług do odśnieżania. Prędkość jaką mogą osiągnąć ma wynosić do 25 km/h , a ich zasięg na jednym ładowaniu wyniesie około 100 km.

Samochody elektryczne mogą być ładowane z gniazdka lub ze stacji. Przetarg na zakup samochodów zostanie ogłoszony w najbliższych tygodniach, po tym, jak rada miasta przyzna 400 000 zł na ten cel.

Exit mobile version