Home Główna Katowice są już gotowe na zimę

Katowice są już gotowe na zimę

by Barbara Nowak

Przekazano, że pracownicy katowickiego Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej są już gotowi na nadchodzącą zimę. W magazynach zgromadzono 100 ton piasku i aż 5700 ton soli.

„O to, by drogi w Katowicach były przejezdne, a chodniki w centrum miasta odśnieżone dba blisko setka pracowników. Dodatnie temperatury i brak opadów śniegu od początku listopada nie oznaczają, że czekają oni jedynie na nadejście zimy. Brygady oddelegowane do Akcji Zima zajmują się w międzyczasie zamiataniem ulic, wywozem liści i innymi pracami związanymi z bieżącym utrzymaniem czystości w mieście” – mówi Czesław Kopiec, kierownik Wydziału Oczyszczania katowickiego MPGK.

„Zima drogowców w Katowicach nie zaskoczy, na bieżąco są analizowane potrzeby, a także możliwości, chociażby kadrowe, które wynikają z trudnej sytuacji wynikającej z pandemii koronawirusa, a co za tym idzie liczniejszym zwolnieniom, czy też skierowaniom na kwarantannę i izolację. W okresie opadów na drogi wyjedzie 21 naszych pługo-posypywarek, 8 ciągników oraz 13 pojazdów naszych podwykonawców” – powiedział Robert Potucha, wiceprezes MPGK Katowice.

Miasto apeluje także do kierowców o wymianę ogumienia, zachowanie ostrożności i cierpliwość, zwłaszcza na wiaduktach, mostach i remontowanych odcinkach dróg.

PGG planuje grupowe zwolnienia

KATOWICE, UM KATOWICE, DROGOWCY, ZIMA, WYMIANA OPON, KIEROWCY, BEZPIECZEŃSTWO NA DRODZE

POWIĄZANE ARTYKUŁY

ZOSTAW KOMENTARZ