Home Główna Kiedy zmienić opony na zimowe?

Kiedy zmienić opony na zimowe?

by Redakcja

Kiedy czas na zimowe opony?

Aura zdecydowanie stała się jesienna. Wkrótce na drogach pojawią się mokre opadnięte liście. Dla niektórych to znak, że należy umawiać się na zmianę opon z letnich na zimowe. Kiedy zmienić opony na zimówki?

W Polsce nie obowiązuje odgórny nakaz zmiany opon z letnich na zimowe. W internecie pełno specjalnych algorytmów, które podpowiadają kiedy należy dokonać zmiany opon na zimowe. I tak dla województwa śląskiego przyjmuje się, że najlepszy jest okres pomiędzy 29 października a 12 listopada. Wszystko zależy od tego w jakiej porze dnia się poruszamy. Jeżeli jeździmy w porze wieczornej i porannej to zdecydowanie zalecany jest termin wcześniejszy, jeśli zaś w porze dziennej możemy odroczyć w czasie wymianę opon o dwa tygodnie.

KOLEJNY SĄD UMORZYŁ MANDAT ZA BRAK MASECZKI

Zwykło się też przyjmować, że opony należy zmienić na zimowe kiedy temperatury spadną poniżej zera. Może to być złudne i nie przygotuje nas na nagłą zmianę pogody. Za wcześniejszą wymianą opon przemawia także krótszy czas oczekiwania na usługę, teoretycznie niższa cena i lepsza dostępność części zamiennych. Lepiej też być przygotowanym na najgorsze niż na najlepsze.

A wy kiedy zmieniacie opony?

Dąbrowa Górnicza: ważne zmiany w organizacji ruchu

POWIĄZANE ARTYKUŁY

ZOSTAW KOMENTARZ