Home Główna Kierowca w Rędzinach omal nie rozjechał dziecka na hulajnodze

Kierowca w Rędzinach omal nie rozjechał dziecka na hulajnodze

by Ewa B

Szokujące  nagranie ze zdarzenia drogowego w Rędzinach pod Częstochową obiegło media społecznościowe.  Na filmie zarejestrowanym przez gminny monitoring, kierowca samochodu osobowego, jadąc z ogromną prędkością, wyprzedził  cztery samochody stojące przed przejściem dla pieszych i o mały włos nie potrącił  dziecka przejeżdżającego przez przejście na hulajnodze.

Do zdarzenia doszło w niedzielę godz. 18. Kierowca został już zatrzymany. Mężczyzna jest już dobrze znany częstochowskiej policji. Nie posiada prawa jazdy, a także  wiele razy był karany za łamanie przepisów.

Jak poinformowała Sabina Chyra – Giereś , rzecznik prasowa Komendy Miejskiej Policji  w Częstochowie:

 Na nagraniu widać, że kierowca nie zatrzymuje się i jak gdyby nigdy nic odjeżdża z miejsca zdarzenia. Na szczęście dziecku cudem się nic nie stało. Rzeczniczka apeluje by piesi za każdym razem upewniali się czy można bezpiecznie przejść na drugą stronę ulicy, pomimo iż inni kierowcy zatrzymali się przed pasami

Wójt gminy Rędziny  Paweł Militowski przyznaje, że nadmierna prędkość na DK 91 to nagminny problem. Ciężarówki coraz  częściej korzystają teraz z autostrady, ale zostały samochody osobowe, które często jeżdżą bardzo szybko.

Jak powiedział wójt gminy Rędziny:

Walczymy by powstała obwodnica , która pozwoliła by podnieść bezpieczeństwo naszych mieszkańców

Gmina Rędziny zabiega o obwodnicę miejscowości, ale na razie jest na liście rezerwowej, a nie ma żadnych konkretów dotyczących budowy obwodnicy. Policja  zatrzymała kierowcę. Okazał się nim mieszkaniec gminy Rędziny.

39-letni mieszkaniec powiatu częstochowskiego nie posiadał uprawnień do kierowania i już wcześniej był karany za szereg przestępstw i wykroczeń drogowych.

Za popełnione przestępstwo grozi mu teraz do 3 lat pozbawienia wolności.

POWIĄZANE ARTYKUŁY

ZOSTAW KOMENTARZ