Home Główna Kolejne oczyszczacze powietrza trafiły do szkół i przedszkoli w Dąbrowie Górniczej

Kolejne oczyszczacze powietrza trafiły do szkół i przedszkoli w Dąbrowie Górniczej

by Ewa B

Szkoły i Przedszkola z Dąbrowy Górniczej wzbogacą się o 70 nowych oczyszczaczy powietrza. Jest to możliwe za sprawą darowizny , jaką firma SK hi-tech battery materials Poland przekazała dąbrowskiej Fundacji Godne Życie. Sprzęt trafił już do 52 różnych szkół i przedszkoli.

Do Fundacji Godne Życie darowizna w wysokości 100 tysięcy złotych trafiła już pod koniec ubiegłego roku. Darowaną kwotę fundacja przeznaczyła na zakup oczyszczaczy powietrza o łącznej wartości 91 tys. zł. Trafiły one do 70 sal szkolnych i przedszkolnych w każdej dzielnicy miasta.

Pozostała kwota ma zostać przeznaczona  na realizację ekologicznego programu edukacyjnego wśród najmłodszych mieszkańców miasta. Chodzi między innymi o podniesienie świadomość w zakresie ochrony środowiska, w szczególności zanieczyszczenia powietrza.

SK hi -tech Technology to firmą, która produkuje separatory, stanowiące kluczowy element akumulatorów litowo – jonowych.

Fundacja Godne Życie to jedna z najprężniej funkcjonujących organizacji pozarządowych znajdujących się w Dąbrowie Górniczej. Celem Fundacji jest nadanie sensu życiu młodych ludzi, pomoc w znalezieniu pasji oraz motywacji do realizacji swoich celów, ambicji i rozwoju. 

POWIĄZANE ARTYKUŁY

ZOSTAW KOMENTARZ