Home Główna Łąka kwietna w Zabrzu

Łąka kwietna w Zabrzu

by Ewa B

Łąki kwietne, które w ostatnich latach stały się bardzo popularne pozwalają stworzyć naturalny element dekoracyjny nawet w przestrzeni miejskiej. Stanowią wyjątkowo wdzięczne urozmaicenie lokalnego krajobrazu. Można siać je bezpośrednio w ziemi, czy też w donicach na balkonie. Bez względu na lokalizację, liczy się finalny efekt czyli dodanie otaczającej przestrzeni naturalnie pięknej kompozycji.

Na terenach zielonych, przy al. Korfantego 18 w Zabrzu pojawiła się Łąka Łomży. Wspólna inicjatywa Fundacji Łąka i firmy Van Pur S.A. zaowocowała przeniesieniem klimatu kwiatowych łąk w formie zielonego zakątka, który na stałe zagości w Zabrzu. Projekt ma na celu  propagowanie spokojnego, zrównoważonego i zdecydowanie wolniejszego trybu życia.

To właśnie z tej potrzeby powstał projekt #ŁąkiŁomży stworzony przez firmę Van Pur oraz Fundację Łąka.

Projekt doskonale wpisuje się w działanie miasta Zabrze. To dla naszych mieszkańców stworzymy takie miejsca. Wszyscy wiemy jakie znaczenie mają łąki kwietne dla naszego ekosystemu, dla naszej zdrowotności, wiemy również jak dużo korzyści niosą one dla okolicznych pszczół i owadów – powiedziała Katarzyna Dzóba, zastępca prezydenta Zabrza

Obok al. Korfantego 18 powstała specjalnie stworzona przestrzeń, która składa się z drewnianych mebli wypoczynkowych. Całość zachęca do delektowania się krajobrazem łąki.

Podczas spotkania przedstawiciele Fundacji Łąka podpowiadali jak najlepiej stworzyć przyjazną przestrzeń pełną kwiatów i roślin w swoim otoczeniu. Z kolei odwiedzający Łąkę Łomży otrzymali specjalną mieszankę nasion, dzięki którym będą mogli stworzyć swoją łąkę, nawet w zaciszu domu.

 

POWIĄZANE ARTYKUŁY

ZOSTAW KOMENTARZ