Home Główna Mężczyzna napadł na… 90-letnią seniorkę

Mężczyzna napadł na… 90-letnią seniorkę

by Ewa B

Policjanci z Sosnowca kilka godzin po zdarzeniu ustalili i zatrzymali sprawcę brutalnego rozboju na 90-letniej kobiecie. 40-letni mężczyzna sprawca napadł na kobietę w centrum miasta i ukradł jej dopiero co wypłacone pieniądze.

Zdarzenie to miało miejsce 31 sierpnia .90-letnia kobieta już przy bankomacie zauważyła, że obserwuje ją jakiś mężczyzna, który później zaczął za nią iść. Chwilę później, w centrum ruchliwego osiedla mężczyzna podbiegł do kobiety i pchnął ją na trawnik. Następnie napastnik zmusił staruszkę do oddania pieniędzy. Jego łupem padła kwota 1000 złotych

90-latka zgłosiła zdarzenie w Komisariacie Policji I w Sosnowcu. Policjanci natychmiast podjęli czynności, w wyniku dzięki którym ustalili i zatrzymali sprawcę. Okazał się nim 40-letni mężczyzna.

Stróżom prawa udało się  odzyskać część zrabowanych przez niego pieniędzy. Mężczyzna miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu. Sprawca usłyszał już zarzuty dokonania rozboju, a prokurator zdecydował o objęciu go policyjnym dozorem. Grozi mu kara  nawet 12 lat więzienia.

POWIĄZANE ARTYKUŁY

ZOSTAW KOMENTARZ