Home Główna Mężczyzna postrzelił 12 – letniego syna partnerki

Mężczyzna postrzelił 12 – letniego syna partnerki

by Ewa B

37-letni mieszkaniec powiatu wodzisławskiego odpowie za znęcanie się nad rodziną.  Mężczyzna w minioną sobotę wszczął awanturę domową, podczas której postrzelił z wiatrówki 12-letniego syna swojej partnerki. Został aresztowany na 3 miesiące. Grozi mu 5 lat więzienia.

Policjanci o awanturze domowej zostali powiadomieni w sobotę 28 sierpnia. Nietrzeźwy mężczyzna postrzelił z wiatrówki 12-letniego syna swojej partnerki. Matka chłopca z młodszym dzieckiem zdążyła uciec z mieszkania.

Dzięki szybkiej i skutecznej interwencji mundurowym udało się zatrzymać sprawcę przemocy w rodzinie. Chłopiec z raną postrzałową pleców trafił do szpitala, na szczęście jego obrażenia nie okazały się poważne.

Stróże prawa ustalili, że 37-latek od dłuższego czasu znęcał się nad swoją partnerką i jej 12-letnim synem. Ponadto kierował groźby pobicia wobec 40-letniej mieszkanki powiatu rybnickiego, na swoim koncie ma też uszkodzenie 2 pojazdów, do których strzelał z wiatrówki. Sąd Rejonowy w Wodzisławiu Śląskim postanowił tymczasowo aresztować 37-latka. Mężczyźnie grozi kara 5 lat więzienia.

Należy pamiętać o procedurze „Niebieskiej karty”. Jeżeli zachodzi podejrzenie stosowania przemocy w rodzinie, przedstawiciele jednej z pięciu służb, a więc oświaty, służby zdrowia, policji, pomocy społecznej lub gminnej komisji rozwiązywania problemów alkoholowych mają ustawowy obowiązek wszczęcia procedury

 

 

 

POWIĄZANE ARTYKUŁY

ZOSTAW KOMENTARZ