Home Główna Monitoring w Katowicach wyłapuje źle zaparkowane samochody

Monitoring w Katowicach wyłapuje źle zaparkowane samochody

by Ewa B

W Katowicach od dłuższego czasu trwa akcja „Wyzwanie – parkowanie”, której głównym zadaniem jest uderzenie w kierowców lubiących zaparkować w niewłaściwym miejscu. Strażnikom miejskim w tej akcji pomaga monitoring.

 Nasz Katowicki Inteligentny System Monitoringu wykrywa i alarmuje naszych dyspozytorów w zakresie kilkunastu określonych zdarzeń. Do tych zdarzeń możemy zaliczyć ruch samochodów na zakazie, jazdę po chodniku czy też nieprawidłowe parkowanie. System jest obsługiwany przez katowickich strażników miejskich – poinformowała katowicka straż miejska

W maju i czerwcu za pomocą monitoringu zostało wykrytych 205 wykroczeń, które były związane z nieprawidłowościami w ruchu drogowym. Blisko 80 kierujących zostało ukaranych mandatami karnymi. 39 kierowców zostało pouczonych, a 86 spraw jest obecnie w trakcie prowadzenia.

Jak dodała straż miejska w Katowicach:

System pozwala  nam poprawiać bezpieczeństwo publiczne, w tym drogowe. W sposób efektywny zarządza pracą strażników miejskich, a także pozwala sprawniej działać w sytuacjach kryzysowych.

POWIĄZANE ARTYKUŁY

ZOSTAW KOMENTARZ