Home Główna Najstarsza Polka ma 115 lat. Tekla Juniewicz z Gliwic świętuje dziś urodziny

Najstarsza Polka ma 115 lat. Tekla Juniewicz z Gliwic świętuje dziś urodziny

by Ewa B

Najstarsza Polka skończyła właśnie 115 lat. Pani  Tekla Juniewicz z Gliwic obchodzi dziś urodziny. Jest ona drugą najstarszą osobą w Europie i piątą na świecie.Urodzinowe życzenia płyną do Dostojnej Jubilatki z całej Polski. Kwiaty wypełniają jej dom. Starsza jest  od pani Tekli  tylko Francuzka, która ma 118 lat. Jeszcze nikt w Polsce nie żył tak długo.

Pani Tekla Juniewicz przeżyła dwie wojny światowe i cudem uszła z życiem w epidemii tyfusu. Zawsze, w najtrudniejszych chwilach, starała się myśleć optymistycznie i patrzeć w przyszłość z nadzieją.

Babcia jest najwspanialszą kobietą, cudownym, troskliwym człowiekiem, to nasz skarb. Nadal chce wyglądać elegancko, szykuje się na przyjęcie gości i cieszy z ich obecności- powiedział wnuk Adam Satchowicz

Dostojna Jubilatka jest oczkiem w głowie całej rodziny. Pani Tekla doczekała się dwóch córek, 5 wnuków (najstarszy ma 69 lat), 4 prawnuków i 3 praprawnuków. Niedługo na świat przyjdzie czwarty prawnuk.

Tekla Juniewicz urodziła się 10 czerwca 1906 r. w Krupsku, na terenie ówczesnych Austro-Węgier, obecnej Ukrainy, 40 km od Lwowa.

POWIĄZANE ARTYKUŁY

ZOSTAW KOMENTARZ