Home Główna Najwyższy budynek Katowic już gotowy

Najwyższy budynek Katowic już gotowy

by Ewa B

Najwyższy budynek Katowic już jest gotowy. Ma on 134 m wysokości. Najwyższy żuraw ma 165 metrów, natomiast najniższy 149 metrów. Są to najwyższe żurawie Katowic.

Rozpoczął się ich demontaż. Najpierw dźwigu od strony ronda, natomiast w sierpniu od strony NOSPR. Obecnie trwają prace we wnętrzach. Na ostatnim 31 piętrze trwa montaż agregatów i maszyn chłodniczych. Oddanie budynku ma nastąpić w 2022 roku.

Latem 2021 żurawie znikają z placu budowy KTW II. Były one świadkami jednej z największych inwestycji znajdującej się w centrum Katowic w ostatnich latach i widziały sporo inwestycji w sąsiedztwie. Także  tych które zostały przerwanych przez pandemię. Były także świadkami wypadków – w czerwcu z żurawia odczepił się i spadł ładunek, a w lutym spadł z niego mężczyzna.

Finał inwestycji zaplanowany jest na przełomie pierwszego i drugiego kwartału 2022 roku. KTW zostało zaprojektowane przez bytomską słynną pracownię Medusa Group jako kompleks dwóch budynków biurowo-usługowych, połączonych trzypoziomowym garażem podziemnym.

Obie wieże wyglądają bardzo podobnie , ponieważ składają się z segmentów przesuniętych względem siebie. Niższy 14 – kondygnacyjny biurowiec ma dwa takie segmenty, wyższy będzie – trzy. Niższy wieżowiec otwarto w połowie 2018 roku.

POWIĄZANE ARTYKUŁY

ZOSTAW KOMENTARZ