detektyw rutkowski
Home Główna Niecodzienny wyciek danych agencji Rutkowski

Niecodzienny wyciek danych agencji Rutkowski

by Redakcja

Internecie pojawiło się archiwum, które zawiera – jak wynika z jego opisu – wiele dokumentów, przesłanych na adres firmy detektywistycznej Krzysztofa Rutowskiego. 

Wczoraj około godziny 16 w sieci pojawił się duży zbiór informacji, które najwyraźniej wykradzione zostały z firmy Rutkowski Biuro Detektywistyczne. Na pewnym forum opublikowano linka do pliku archiwum zawierającego prawie 4 GB danych. Zawiera on ponad pięć tysięcy plików, a opis i wstępna analiza wskazują, że są to załączniki do wiadomości poczty elektronicznej, otrzymanej na przestrzeni wielu lat na główną skrzynkę firmy Krzysztofa Rutkowskiego pod adresem rutkowski@op.pl. To oficjalny adres kontaktowy firmy – więc i zawartość skrzynki jest niecodzienna.

W wycieku pojawiły się przeróżne rodzaje danych. Pliki nie są w żaden sposób skategoryzowane i zawierają głównie różnorodne dokumenty oraz multimedia. Są tam między innymi zdjęcia i filmy wyglądające jak wynik niejawnej obserwacji osób i miejsc, fragmenty nagrań z kamer przemysłowych, umowy, zlecenia, zdjęcia akt sądowych na różnych etapach postępowań, akty notarialne, bilingi, komunikacja z mediami (w tym wiadomości wysyłane do różnych redakcji), zdjęcia dokumentów, także osobistych Krzysztofa Rutkowskiego, rezerwacje lotów, faktury, zdjęcia rodzinne, fotografie ręcznych notatek, dokumentacje kradzieży, porwań i zaginięć – słowem, jeden wielki miszmasz, jakiego można się spodziewać po skrzynce pocztowej biura detektywistycznego.

Zdaniem komentujących sprawę ekspertów, termin wycieku danych nie jest przypadkowy. Może mieć związek z niedawnym zatrzymaniem przez policję grupy cyberprzestępców.

POWIĄZANE ARTYKUŁY

ZOSTAW KOMENTARZ