Home Główna Nowi mieszkańcy Śląskiego ZOO – Antylopy indyjskie

Nowi mieszkańcy Śląskiego ZOO – Antylopy indyjskie

by Ewa B

We wtorek późnym wieczorem do Śląskiego Ogrodu Zoologicznego przyjechały cztery antylopy indyjskie. Są to roczne samice, które pochodzą z ogrodu zoologicznego w Hamburgu.

Aktualnie są one jedynymi przedstawicielkami tego gatunku w Polsce. Antylopy zamieszkały na wybiegu, który do tej pory zajmowały wikunie.

Na chwilę obecną  w zoo zobaczyć będzie można tylko jedynie samice tego gatunku. Ze względu na ich młody wiek sprowadzenie samca tego gatunku nastąpi w późniejszym czasie. Przyjazd antylop indyjskich nie spowodował jednak zniknięcia wikunii ze Śląskiego ZOO.

Antylopa indyjska do niedawna nazywana  była garną. Żyją one  w stadach liczących do 50 osobników, składających się z jednego dorosłego samca, grupy samic i  młodych. Są bardzo skryte i nieśmiałe. Latem są bardzo aktywne przede wszystkim wczesnym rankiem oraz późnym popołudniem. Przez resztę dnia odpoczywają w cieniu.

Największe zagrożenie dla antylop stanowi  utrata siedlisk, które przekształcane są w pola uprawne. Nierzadko padają również  ofiarami polowań rolników, którzy chcą ochronić w ten sposób ochronić przed nimi swoje pola.

POWIĄZANE ARTYKUŁY

ZOSTAW KOMENTARZ