Home Główna Ochotnicza Straż Pożarna Grodziec w Będzinie nie zostanie zlikwidowana

Ochotnicza Straż Pożarna Grodziec w Będzinie nie zostanie zlikwidowana

by Ewa B

Ostatnio w mediach pojawiało się wiele informacji, które dotyczyły projektu ustawy o OSP. OSP Grodziec w Będzinie poinformował , że te  wiadomości nie są prawdziwe, propagowane przez Związek OSP RP.

Zarząd Związku obecnie swoimi działaniami, nie działa w żaden sposób na korzyść jednostek OSP ani samego Związku. Ustawa została negatywnie oceniona również przez Zarząd, zanim jeszcze zdążyła być skonsultowana z nami Ochotnikami.

Niewygodne dla Związku było także , konsultowanie ustawy z jednostkami OSP zamiast z Zarządem Głównym ZOSP RP.  Próba bojkotu projektu ustawy, bez racjonalnego podejścia do spraw jest nie do przyjęcia.

Jak poinformowano na fanpagu OSP Grodziec:

Informujemy, że odcinamy się całkowicie od postanowień Zarządu Głównego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP. dotyczących projektu ustawy o OSP. Jeżeli Zarząd Główny nie zaprzestanie działań, które obecnie nie są działaniami dla dobra OSP oraz Związku, podejmiemy działania związane z wystąpieniem ze struktur Związku.

 

Projekt, ustawy był konsultowany na wiele różnych sposobów przez Państwową Straż Pożarną. Każda z jednostek otrzymała projekt ustawy i mogła zgłosić swoje uwagi na wiele różnych sposobów w tym: przekazać uwagi w formie pisemnej, zadawać pytania bezpośrednio do Komendanta Głównego Andrzej Bartkowiak, w konsultacjach, konsultacjach online, korespondencyjne, a także przy użyciu mediów społecznościowych.

POWIĄZANE ARTYKUŁY

ZOSTAW KOMENTARZ