Home Główna Okrągły stół dla rybnickiego szpitala

Okrągły stół dla rybnickiego szpitala

by Ewa B

Wczoraj  Urzędzie Marszałkowskim w Katowicach odbył się Okrągły stół w sprawie Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 3 w Rybniku.

Jak powiedział Jakub Chełstowski:

W 2012 roku byłem radnym w Tychach, siedziałem w tej sali z wielkim banerem  „Panie Marszałku, co ze szpitalem WSS nr 1 w Tychach?” Historia potoczyła się tak, że ten szpital został przejęty przez samorząd, samorząd regionalny i lokalny współpracował ze sobą i szpital jest w bardzo dobrej kondycji finansowej

Marszałek Chełstowski podczas spotkania podkreślał, że wystarczy dobra wola by szpital dobrze funkcjonował. Niestety w niektórych środowiskach brakuje grama dobrej woli, a uprawiana jest tylko polityka. Jakub Chełstowski podkreślał, że  prawie 60% pacjentów szpitala to mieszkańcy Rybnika.

Członek zarządu województwa śląskiego Izabela Domogała podczas spotkania omówiła szczegóły dotyczące funkcjonowania rybnickiego szpitala. Głos zabrała również dyrektor placówki Ewa Fica i przedstawiciele władz Rybnik i rady miasta.

Marszałek Jakub Chełstowski na koniec spotkania zapowiedział , że Szpitalowi w Rybniku zostanie przekazana kwota 15 mln zł na zobowiązania finansowe szpitala. Zapowiedział także, że  w najbliższych latach placówka otrzyma również 20 mln zł na realizację zaplanowanych inwestycji.

POWIĄZANE ARTYKUŁY

ZOSTAW KOMENTARZ