Home Główna Park Gródek w Jaworznie wypiękniał i przyciąga turystów

Park Gródek w Jaworznie wypiękniał i przyciąga turystów

by Ewa B

Czysta woda, śpiew ptaków, strome klify czy lazurowa woda. Wszystko to brzmi jak egzotyczna podróż za granicę. A to Park Gródek , który wypiękniał na wiosnę. Miejsce to jest idealne na wypad rodzinny.

Park Gródek należy do jednych z najpiękniejszych zakątków województwa śląskiego. Znajduje się on w Jaworznie. Choć nazwa wskazuje , że jest to Park , to tak naprawdę jest to Ogród Botaniczny, Arboretum. Śląski Ogród Botaniczny sprawuje nad nim opiekę.

 Przyjeżdżają tutaj  turyści z całej Polski, a także zza granicy. Urzeka ich przede wszystkim klimat tego miejsca. Park Gródek został okrzyknięty polską Chorwacją czy polskimi Malediwami. Wszyscy zachwycają się bowiem stromymi klifami nad lazurową wodą. W ubiegłym sezonie często brakowało tutaj wody.

Na terenie Parku Gródek znajduje się kilka ścieżek spacerowych. Wiele osób jeździ tu na rowerach czy rolkach. Park Gródek to także mieszkanie wielu ptaków, które radośnie podśpiewują witając nas w tym miejscu.

Niestety z Parku Gródek zniknęła jedna z ciekawszych atrakcji. Przez lata Bacówkę prowadziła Wspólnota Betlejem. Niestety Urząd Miejski w ramach oszczędności w związku z pandemicznymi czasami nie zdecydował się na przedłużenie umowy i zwierzęta zniknęły z Gródka.

POWIĄZANE ARTYKUŁY

ZOSTAW KOMENTARZ