Home Główna Pijany 36-latek uciekał przed policją. Pościg ulicami Jastrzębia-Zdroju

Pijany 36-latek uciekał przed policją. Pościg ulicami Jastrzębia-Zdroju

by Ewa B

Mieszkaniec powiatu wodzisławskiego , który nie zastosował się do poleceń policjantów zdecydował się uciekać ulicami Jastrzębia – Zdroju.  Na mężczyźnie ciążyły już trzy aktywne zakazy prowadzenia pojazdu. 36 – latek dołożył sobie czwarty– alkohol. 

Jak poinformowała asp. Halina Semik:

Podczas piątkowych działań „Prędkość” patrol wydziału ruchu drogowego kontrolował prędkość pojazdów na ulicy Połomskiej. Mundurowizauważyli renault, które jechało z prędkością znacznie przekraczającą dozwolone w tym miejscu 50 km/h

Funkcjonariusze postanowili zatrzymać auto do kontroli. Kierowca nie miał jednak  zamiaru zastosować się do ich polecenia i zaczął uciekać. Policja ruszyła za nim używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych. Kierowcę Renault udało się zatrzymać po kilkukilometrowym pościgu.

Mundurowi od pierwszej chwili podejrzewali  jaki był powód ucieczki kierowcy. Wszystko wskazywało , ze znajduje się pod wpływem alkoholu – poinformowała asp. Semik

 

Badanie wykonane przez funkcjonariuszy policji wykazało, że uciekinier miał dwa promile alkoholu  w organizmie.  Jak się okazało to nie były jedyne grzeszki. . Kontrola wykazała , że sąd wystawił 36-latkowi trzy zakazy prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych, z czego jeden obowiązuje do 2026 roku.

Mężczyzna stanie  ponownie stanie przed sądem. Teraz zarzuty będą dla niego są o wiele poważniejsze. Za ucieczkę przed policjantami, kierowanie w stanie nietrzeźwości , a także niestosowanie się do wyroku sądu 36-latkowi może grozić kara do  lat pozbawienia wolności.

POWIĄZANE ARTYKUŁY

ZOSTAW KOMENTARZ