Home Główna Podpisano umowę na prace na granicy Zabrza i Gliwic

Podpisano umowę na prace na granicy Zabrza i Gliwic

by Barbara Nowak

Tramwaje Śląskie przekazały, że podpisano umowę z generalnym wykonawcą prac modernizacji torowiska tramwajowego w rejonie skrzyżowania ul. Wolności z ul. Knurowską na pograniczu Zabrza i Gliwic. Inwestycja ma zostać zrealizowana do połowy maja 2021 r. Umowa została zawarta z krakowską firmą Tor-Krak Sp. z o.o.

Po zbadaniu ofert, które napłynęły w ramach ogłoszonego przetargu, komisja uznała, iż najkorzystniejszą ofertę złożyła firma Tor-Krak Sp. z o.o. z Krakowa. Umowa została podpisana w sposób elektroniczny w poniedziałek 16 listopada. koszt inwestycji wyniesie ok. 3,656 mln zł netto.

„Zadanie jest stosunkowo nieduże. Chodzi o odcinek torowiska od miejsca, gdzie w 2014 roku zakończyliśmy modernizację w ramach poprzedniego naszego projektu inwestycyjnego, czyli od wjazdu na teren salonu samochodowego, przez jezdnię ul. Knurowskiej u jej wlotu do ul. Wolności, przez wjazd na teren zajezdni autobusowej PKM Gliwice do rozjazdu w stronę zajezdni tramwajowej. To około 230 metrów dwutorowej linii tramwajowej” – informuje Bolesław Knapik, Prezes Zarządu spółki Tramwaje Śląskie S.A. cytowany na stronie.

„Konieczne będzie etapowe wdrażanie różnych rozwiązań z zakresu tymczasowej organizacji ruchu, co na pewno da się we znaki kierowcom. Wykonawca z pewnością będzie pracował pod presją oczekiwań jak najszybszego uwolnienia przebudowywanego skrzyżowania, jednak nie mniej ważna jak tempo robót jest ich jakość. Liczymy, że Tor-Krak wykona zadanie na najwyższym poziomie realizacyjnym, w założonym w umowie czasie sześciu miesięcy” – dodał Bolesław Knapik.

 

Wzrósł budżet ratownictwa medycznego

GLIWICE, PRZETARG, TRAMWAJE, MODERNIZACJA TOROWISKA, ŚLĄSK, PRACE REMONTOWE, TRAMWAJE ŚLĄSKIE, UMOWA NA REALIZACJE INWESTYCJI

fot: tram-silesia.pl

POWIĄZANE ARTYKUŁY

ZOSTAW KOMENTARZ