KURIER ŚLĄSKI

Policja przejęła nielegalny tytoń

Funkcjonariusze Policji i z Bielska-Białej ujawnili prawie 17 ton tytoniu bez polskich znaków akcyzy. Straty Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconej akcyzy i VAT-u w momencie gdyby trafił  on na  czarny rynek, mogły sięgnąć kwoty ponad 9 milionów złotych.

Policjanci z bielskiej grupy SPEED na drodze ekspresowej w Rybarzowicach zatrzymali do kontroli drogowej TIR-a. Podczas wykonywania czynności służbowych siedzący za kierownicą mieszkaniec województwa śląskiego zachowywał się bardzo  nerwowo i wyraźnie niepokoił się  policyjną kontrolą.

Podczas skontrolowania przez funkcjonariuszy przewożonego ładunku, okazało się, że naczepa ciągnika siodłowego jest wyładowana suszem tytoniowym bez polskich znaków akcyzy.

Mundurowi o znalezisku poinformowali dyżurnego bielskiej komendy, a na miejsce udali się śledczy z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą i Wydziału Kryminalnego bielskiej komendy.

Kierowca ciężarówki został zatrzymany. Pojazd z nielegalnym tytoniem został natomiast odholowany i zabezpieczony na policyjnym parkingu. Mężczyzna noc spędził w policyjnym areszcie , po czym został doprowadzony do Prokuratury gdzie usłyszał zarzuty.

Sąd zadecydował o jego tymczasowym aresztowaniu.

Postępowanie w powyższej sprawie przestępstwa skarbowego pod nadzorem prokuratury prowadzą śledczy z wydziału zwalczającego przestępczość gospodarczą bielskiej komendy oraz inspektorzy Śląskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Katowicach.

Exit mobile version