Home Główna Policjanci z Częstochowy ujawnili składowisko niebezpiecznych substancji

Policjanci z Częstochowy ujawnili składowisko niebezpiecznych substancji

by Ewa B

Śledczy , którzy na co dzień zajmują się zwalczaniem przestępczości gospodarczej z Częstochowy ujawnili kolejne nielegalne składowisko niebezpiecznych odpadów. Tym razem składowisko zostało ujawnione na terenie województwa łódzkiego.

Czynności operacyjno-rozpoznawcze, które zostały  podjęte w ramach prowadzonego pod nadzorem Prokuratury Regionalnej w Katowicach śledztwa pozwoliły ujawnić kolejne miejsce składowania niebezpiecznych substancji.

W Babsku (woj. łódzkie) na terenie hali o powierzchni blisko 2 tysięcy metrów kwadratowych przestępcy zgromadzili 872 tony różnego rodzaju odpadów pochodzących z przemysłu chemicznego

 

Próbki zostały pobrane przez biegłego. Wstępna analiza 49 próbek wykazała , że w zmagazynowanych tam mauzerach i metalowych beczkach mogą znajdować się substancje zawierające szereg związków organicznych , które mogą być niebezpiecznych dla życia i zdrowia człowieka.

Także sposób składowania odpadów mógł stanowić realne zagrożenie dla życia i zdrowia jak również mógł spowodować skażenie środowiska naturalnego w znacznych rozmiarach.

Aktualnie policjanci pod nadzorem prokuratora sprawdzają  między źródło pochodzenia niebezpiecznych materiałów oraz to, gdzie miały one trafić.

POWIĄZANE ARTYKUŁY

ZOSTAW KOMENTARZ