Home Główna Policjanci z Sosnowca zatrzymali mężczyznę, który od trzech lat znęcał się nad rodziną

Policjanci z Sosnowca zatrzymali mężczyznę, który od trzech lat znęcał się nad rodziną

by Anna Słomczyńska

Przez blisko trzy lata znęcał się nad swoją rodziną 35-latek z Sosnowca. Sprawa wyszła na jaw dopiero w ostatnich dniach, gdy zaatakowana przez niego 12-letnia córka uciekła na ulicę, wzywając pomocy. Po zatrzymaniu mężczyzny żona opowiedziała policjantom o kilkuletniej gehennie.

Teraz domowy oprawca usłyszał zarzuty i musiał opuścić mieszkanie – podała w czwartek sosnowiecka policja.

Do domowej awantury doszło w jednym z mieszkań dzielnicy Pogoń. Pijany 35-latek wszczął ją, kiedy jego żona była w pracy. Jak opisują policjanci, mężczyzna kopnął swojego psa i wyrzucił go z domu, po czym zaatakował swoją 12-letnią córkę. Wyciągnął ją z łóżka i zaczął bić i dusić.

Przerażona dziewczynka, której w pewnej chwili udało się wyrwać swemu oprawcy, uciekła na ulicę. Stamtąd zadzwoniła do matki i poinformowała ją o całym zajściu. Powiadomiono policję. Agresor został obezwładniony i zatrzymany. Podczas czynności, kiedy policjanci pouczyli kobietę o tym, jakie jej przysługują prawa i jakie są możliwości ochrony przed sprawcą znęcania, ofiara zdecydowała się opowiedzieć o koszmarze, jaki jest udziałem jej rodziny już od 2018 roku

– podała sosnowiecka komenda.

Zatrzymany, kiedy tylko wytrzeźwiał, usłyszał zarzuty. Odpowie za znęcanie się nad rodziną i psem. Prokurator wydał mu nakaz natychmiastowego opuszczenia zajmowanego wspólnie z ofiarami mieszkania oraz zakazał mu zbliżania się do pokrzywdzonych. 35-latkowi może grozić do 8 lat więzienia.

PAP/AS

Wyrodny wnuczek znęcał się nad babcią

POWIĄZANE ARTYKUŁY

ZOSTAW KOMENTARZ