Home Główna Policjant biegł po śladach 5 km za złodziejem.

Policjant biegł po śladach 5 km za złodziejem.

by Ewa B

Funkcjonariusz z Koziegłów biegł 5 kilometrów po śladach , aby odzyskać skradzioną przez złodzieja kamerę leśną.

To się nazywa prawdziwe poświęcenie. Funkcjonariusz z 25 – letnim doświadczeniem dzięki swojej postawie zatrzymał 40 – letniego złodzieja i odzyskał skradziony sprzęt

Dyżurny Myszkowskiej policji otrzymał informację , że na terenie masywu leśnego nieznany sprawca w kominiarce ukradł zamontowaną tam kamerę leśną.

Na miejsce został wysłany patrol z Koziegłów. Jeden z funkcjonariuszy zauważył że w miejscu kradzieży widoczne są świeże ślady pozostawione na śniegu. Pobiegł w kierunku lasu w obawie , że mogą one zastać zatarte następnymi opadami śniegu.

Sprawca jednak próbował zmylić funkcjonariuszy wchodząc na jezdnię czy do rzeki , jednak funkcjonariusz z determinacją podążał dalej za śladami.

Po 5 kilometrowym dystansie funkcjonariusz dotarł do jednego z mieszkań w miejscowości Masłońskie. Na miejscu funkcjonariusze zastali mężczyznę , który wcześniej był już znany stróżom prawa. Mężczyzna nie przyznał się do winy. Funkcjonariusze jednak nie odpuścili i przeszukali jego mieszkanie. Zostało odnalezione przemoczone obuwie , które odpowiadało śladom pozostawionym na śniegu – poinformowała Barbara Poznańska , rzeczniczka prasowa Komendy Powiatowej Policji w Myszkowie.

Kamera została odnaleziona w jednym z pomieszczeń gospodarczych. 

Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał już zarzuty.

Kamera leśna , której wartość została wyceniona na kwotę 1000 złotych została odzyskana. Urządzenie wkrótce trafi do rąk właściciela. O dalszym losie 40 –latka zadecyduje teraz sąd.

Sprawcy kradzieży grozi kara do 5 lat więzienia.

 

POWIĄZANE ARTYKUŁY

ZOSTAW KOMENTARZ