Home Główna Policyjny pościg za pijanym kierowcą w Pszczynie

Policyjny pościg za pijanym kierowcą w Pszczynie

by Ewa B

Policjanci z Pszczyny zatrzymali w pościgu nietrzeźwego kierującego. Mężczyzna miał 2 promile alkoholu w organizmie. Po zatrzymaniu okazało się że był również sprawcą kradzieży.

Do oficera dyżurnego wpłynęło zgłoszenie o kierowcy, który prowadzi samochód pod wpływem alkoholu. Na wskazany rejon został wysłany patrol, który zauważył jadące auto. Policjanci wydali kierującemu polecenie do zatrzymania się, jednak ten nie zważając na nic, jechał dalej. Po krótkim policjanci zatrzymali 38-letniego mężczyznę.

Badanie alkomatem przeprowadzone przez policjantów wykazało, że mieszkaniec Tychów prowadził samochód mając ponad dwa promile. Został zatrzymany. Pszczyńscy kryminalni ustalili, że jest on sprawcą kradzieży, do której doszło pod koniec czerwca w Kobiórze.

Straty za rzecz właściciela lokalu gastronomicznego zostały oszacowane na 38 – latka  zastosowano środek zapobiegawczy w postaci zabezpieczenia majątkowego. Za popełnione przestępstwa odpowie teraz przed sądem. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

POWIĄZANE ARTYKUŁY

ZOSTAW KOMENTARZ