Home Główna Powstaje Osiedle Nowa Środula w Sosnowcu

Powstaje Osiedle Nowa Środula w Sosnowcu

by Ewa B

W Sosnowcu rozpoczęła się właśnie budowa osiedla Nowa Środula. Ma powstać tam sześć budynków sześciopiętrowych. Do sprzedaży przeznaczone będzie 384 mieszkań , a mieszkańcy będą mieć widok na Górkę Środulską. Do dyspozycji mieszkańców będą również garaże podziemne i nadziemne, a także plac zabaw dla dzieci.

Podczas wyboru mieszkania często kierujemy się tym w jakiej okolicy będzie się ono znajdować. Dodatkowymi atutami przy wyborze są także widoki zza okna.

W Sosnowcu co trochę powstają kolejne nowe osiedla. Jednym z nich jest właśnie osiedle Nowa Środula , którego budową zajmuje się prywatna firma Perfectum Development. Osiedle powstaje u zbiegu trzech ulic: Jędryczki, Bohaterów Getta i Konopnickiej.

Osiedle zostało nazwane Nowa Środula, a jego mieszkańcy będą mogli podziwiać widoki Górki Środulskiej.

Jak poinformował Janusz Puszyński ,prezes Perfectum Development:

Inwestycja ma być podzielona na trzy etapy. W każdym etapie zostaną wykonane po dwa budynki. Budowa będzie prowadzona systematycznie. Zakładamy, ze budowa na jeden etap potrwa mniej więcej od 10 do 12 miesięcy. To duża inwestycja i rozpoczęcie jej naraz mogły by spowodować spore zamieszanie również w ruchu drogowym. Przewidujemy, że zakończenie budowy powinno nastąpić najpóźniej w ciągu trzech lat. W chwili obecnej prowadzone są prace ziemne pierwszego etapu.

Metraże mieszkań na osiedlu Nowa Środula mają być rożne od 30 – kilku metrów do 70 – kilku. Na osiedlu nie powstaną miejsca na sklepy ponieważ warunki zabudowy na ten teren na to nie pozwalają.

Teren jest atrakcyjny. Ma dobrą komunikację , blisko znajdują się duże sklepy. Tak więc wszystko co jest potrzebne jest w zasięgu – powiedział Janusz Puszyński

Niedługo ma powstać strona internetowa , na której będą dostępne wizualizacje

POWIĄZANE ARTYKUŁY

1 komentarzy

Anna 19 lutego 2021 - 11:30

Deweloper widmo, ani strony, ani oferty, ani nazwy. Dziwne przedsięwzięcie….

Reply

ZOSTAW KOMENTARZ