Mateusz Morawiecki, Premier
Home Główna Premier o zamknięciu gospodarki – „ogromna szkoda”

Premier o zamknięciu gospodarki – „ogromna szkoda”

by Barbara Nowak

Szef rządu powiedział, że obostrzenia są potrzebne, aby zahamować rozpowszechnianie się COVID-19, jednak należy to robić w takim stopniu, aby zadbać o sytuację gospodarczą kraju. „Potrzebujemy tych zakazów, ale w takim zakresie, który nie doprowadzi, albo doprowadzi w niewielkim stopniu, do zamknięcia gospodarki” – powiedział Mateusz Morawiecki.

Premier wskazał, że nie można podchodzić do epidemii koronawirusa w skrajny sposób. Oznacza to, że należy zadbać jednocześnie o zdrowie obywateli jak także o polską gospodarkę.

Morawiecki dodał, że „zamknięcie gospodarki odbędzie się z ogromną szkodą dla setek tysięcy miejsc pracy, dla życia ludzi, dla możliwości finansowych państwa polskiego i dlatego te racje trzeba koniecznie wyważyć”.

„Nasze podejście do selektywnego zamknięcia niektórych dziedzin życia – zwłaszcza tam, gdzie one by stanowiły o rosnącym ryzyku zakażenia koronawirusem – jak np. imprezy masowe, zgromadzenia ludzi, ludzie, którzy się gromadzą wokół siebie bez maseczek – w takich przypadkach zdecydowanie domagamy się realizacji naszej strategii i będziemy ją egzekwować” – zapowiedział.

W moczu dzieci z Rybnika wykryto rakotwórczy “czarny węgiel”

PREMIER, PANDEMIA, KORONAWIRUS, COVID-19, EPIDEMIA, PREMIER, SZEF RZĄDU, MATEUSZ MORAWIECKI, MORAWIECKI, EPIDEMIA KORONAWIRUSA, DRUGA FALA, GOSPODARKA, DRUGA FALA EPIDEMII

POWIĄZANE ARTYKUŁY

ZOSTAW KOMENTARZ