Home Główna Prezydent RPA tłumaczy ataki na białych farmerów

Prezydent RPA tłumaczy ataki na białych farmerów

by Barbara Nowak

Prezydent RPA skomentował protesty po zabójstwie białego farmera i zgwałceniu jego żony oraz dwóch nieletnich córek przez grupę czarnoskórych mężczyzn. „Mordy białych farmerów to nie czystki etniczne.”

Prezydent twierdzi, że zachowanie białej społeczności RPA jest bezsensowne, ponieważ rasa sprawcy jest nieistotna. „Twierdzenie, że brutalne przestępstwa na farmach są częścią zaaranżowanej przez czarnych kampanii wypędzania białych rolników z ich ziemi, po prostu nie znajduje potwierdzenia w faktach.”

„Brutalne zabójstwo młodego białego rolnika, rzekomo przez czarnych mężczyzn, a następnie spektakl białych rolników szturmujących komisariat policji, aby dostać się do czarnoskórego podejrzanego, otworzyło rany, które sięgają wielu pokoleń.

Jeśli mamy odnieść sukces w walce z brutalną przestępczością, zwłaszcza w społecznościach wiejskich, musimy stawić czoła tej traumie i zakwestionować postawy rasowe, które uniemożliwiają wspólną odpowiedź.”

„Chociaż przestępczość dotyka wszystkich, większość ofiar brutalnych przestępstw to czarnoskórzy i biedni; i to młodzi czarni mężczyźni i kobiety są nieproporcjonalnie bardziej narażeni na morderstwo” – twierdzi.

„Musimy współpracować, aby wykorzenić przestępczość, czy to w Senekal, czy na ulicach Delft. Przestępczość nie jest problemem kogoś innego; to jest nasz zbiorowy problem.

Musimy zachować czujność i współpracować z policją, aby zapewnić bezpieczeństwo naszym społecznościom. Nie możemy ukrywać wśród nas przestępców. W zbyt wielu przypadkach sprawcy są znani społecznościom i są przez nie chronieni.

Nie możemy być zaślepieni naszymi własnymi uprzedzeniami na cierpienie i ból innych. Nie powinno mieć dla nas znaczenia, czy ofiara brutalnego przestępstwa jest czarna, czy biała” – czytamy.

 

Czas zmienić strategię walki z koronawirusem?

 

RPA, PREZYDENT RPA, PRZEŚLADOWANIA BIAŁYCH, ATAKI, BRUTALNE MORDERSTWO, GWAŁT

POWIĄZANE ARTYKUŁY

ZOSTAW KOMENTARZ