Home Główna Punkt szczepień w Galerii Jurajskiej

Punkt szczepień w Galerii Jurajskiej

by Ewa B

W Galerii Jurajskiej, na drugim piętrze powstał punk szczepień przeciwko COVID-19. Częstochowskie centrum handlowe chce w ten sposób włączyć się w promocję szczepień.

Polska się szczepi, ale  w ostatnich tygodniach proces ten nieco wyhamował. W samej tylko Częstochowie w pełni zaszczepione jest 46% mieszkańców, co daje jej 37. miejsce w rankingu szczepień we wszystkich powiatach woj. śląskiego.

By to zmienić ważna jest aktywizacja osób, które jeszcze się nie zdecydowały na ten krok. Jest to bardzo duża grupa ludzi. Pomóc ma w tym otwarty właśnie w Galerii Jurajskiej punkt szczepień. Z dostępnych szczepionek będzie mógł tutaj skorzystać każdy chętny.

Jak poinformowała Violett Dziubin – Łuszczyk , dyrektor marketingu galerii Jurajskiej:

Punkt szczepień powstał w jednym z lokali na 2. piętrze. Liczący sobie ponad 110 m kw. Przestrzeń  została specjalnie zaadaptowana tak, aby zapewnić prywatność i komfort osobom, które zdecydują się na zastrzyk.

Cała procedura związana ze szczepieniem jest uproszczona. Nie trzeba się wcześniej umawiać ani rejestrować. Do punktu można więc przyjść spontanicznie i przy okazji wizyty w galerii.

W nowo otwartym punkcie szczepić będą mogli się zarówno osoby, które ukończyły 18 r.ż., a także  dzieci i młodzież powyżej 12 r.ż. W przypadku młodzieży pomiędzy 12 a 16 r. konieczne będzie natomiast wcześniejsze umówienie wizyty.

POWIĄZANE ARTYKUŁY

ZOSTAW KOMENTARZ