Home Główna Reggae festiwal powrócił do Wodzisławia Śląskiego

Reggae festiwal powrócił do Wodzisławia Śląskiego

by Ewa B

Wodzisław Śląski znów był najcieplejszym miejscem na ziemi. Do miasta wrócił po rocznej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa festiwal muzyki reggae – Najcieplejszej Muzyki Na Ziemi.

Wspaniałej atmosferze w jamajskich i nie tylko rytmach dała się ponieść publiczność reggae w Wodzisławiu . Na imprezie pojawiły się tłumy. W rytmie jamajskiej muzyki, którą na świecie rozpropagował Bob Marley na Stadionie Miejskim w Wodzisławiu relaksowali się wszyscy zgromadzeni pod sceną, starsi i młodsi.

Do zabawy uczestników imprezy porwali: Johny Rockers i Dubska. Następnie wystąpił dobrze znany fanom i osobom, dla których był to kolejny wodzisławski reggae festiwal, zespół Tabu. Nie zabrakło też hip-hopowych brzmień, które zapewnił pochodzący z pobliskiego Rybnika, raper Grubson.

Impreza odbyła się już po raz dziewiętnasty. Tegoroczna edycja w pewnym stopniu naznaczona  była wirusem SARS-CoV-2. Zeszłoroczna odbyła się tylko i wyłącznie w formie online. Na  imprezie mogły się bawić osoby w pełni zaszczepione, a także 250 osób, które nie przyjęły szczepionki. Współorganizatorzy  imprezy zdecydowali się sprowadzić do Wodzisławia mobilny punkt szczepień.

Z powodu pandemii znacząco skrócił się także  czas trwania festiwalu. Zamiast zwyczajowo trzydniowej imprezy, tegoroczna edycja odbyła się w ciągu jednego wieczora.

POWIĄZANE ARTYKUŁY

ZOSTAW KOMENTARZ