Home Główna Rozstrzygnięto konkurs na imię dla nowych tramwajów. Wygrał Gwarek

Rozstrzygnięto konkurs na imię dla nowych tramwajów. Wygrał Gwarek

by Barbara Nowak

Spółka Tramwaje Śląskie S.A. rozstrzygnęła konkurs na imię dla nowych tramwajów. Zwyciężyło imię Gwarek i jak przekazano, pierwszy wagon został „ochrzczony” tym imieniem w dniu święta tramwajarzy. Imię zostanie nadane wszystkim wagonom serii 2017N.

Konkurs został ogłoszony 3 listopada. Natomiast do 8 listopada wpłynęło 239 e-maili, w których wskazano prawie 600 propozycji. Jednak jak przekazano, szybko wytypowano „ulubieńca”, którym był Gwarek.

„Mimo tak wielu propozycji bardzo szybko pojawił się faworyt, który w zgodnej opinii wszystkich członków komisji konkursowej, najlepiej pasuje do cyklu imion nadanych tramwajom” – mówi Andrzej Zowada, rzecznik spółki Tramwaje Śląskie S.A.

„Co ciekawe, obaj autorzy zwycięskiej propozycji mieszkają w północnej Polsce – jeden w Bydgoszczy, drugi w Koszalinie. To miłe, że sprawy tramwajowe w Górnośląsko Zagłębiowskiej Metropolii interesują również mieszkańców innych regionów kraju. Jak widać, czasem spojrzenie z zewnątrz daje świetną perspektywę” – dodaje Andrzej Zowada.

 

Chcesz zamieszkać w Katowicach? Złóż wniosek na wynajem mieszkania

 

TRAMWAJE, TRAMWAJE ŚLĄSKIE, IMIE, KONKURS, GWAREK, WYGRAŁ GWAREK, IMIE DLA TRAMWAJÓW

fot: tram-silesia.pl

POWIĄZANE ARTYKUŁY

ZOSTAW KOMENTARZ