Home Główna Rusza nowy projekt – Śląski Dom Hokeja

Rusza nowy projekt – Śląski Dom Hokeja

by Ewa B

Wczoraj na Stadionie Zimowym  w Tychach został podpisany list intencyjny między Jakubem Chełstowskim, marszałkiem województwa śląskiego, a Mirosławem Minkina , prezesem Polskiego Związku Hokeja na Lodzie.

Śląski Dom Hokeja jest to nowy projekt Polskiego Związku Hokeja na Lodzie. Jest to koncepcja, u której podstaw leży promocja regionu poprzez sport nawiązujący do kultury, pasji i tradycji jego mieszkańców. Województwo śląskie jest kolebką hokeja na lodzie w Polsce.

To miejsce z którym nierozerwalnie związane są utytułowane drużyny hokejowe, ich legendy i kibice. Wystarczy wspomnieć, że nasze kluby zdobyły aż 24 tytuły Mistrza Polski” –powiedział Jakub Chełstowski, Marszałek Województwa Śląskiego

Mieszkańcy województwa śląskiego kochają hokej na lodzie. Stąd wywodzi się aktualny mistrz Polski – JKH GKS Jastrzębie. Grają tu również cztery drużyny występujące w Polskiej Hokej Lidze, która sezon 2021/22 zainauguruje już za tydzień – 10 września.

Zawodnicy ze śląskich klubów od lat stanowią siłę reprezentacji Polski w hokeju na lodzie. W tym regionie rozwija się również infrastruktura sportowa . Niedawno zostało otwarte lodowisko w Bytomiu, a w przyszłym planowane jest otwarcie obiektu w Sosnowcu.

POWIĄZANE ARTYKUŁY

ZOSTAW KOMENTARZ