katowice_panorama
Home Główna Siedmioosobowa rodzina z Kazachstanu zamieszkała w Katowicach

Siedmioosobowa rodzina z Kazachstanu zamieszkała w Katowicach

by Anna Słomczyńska

Siedmioosobowa rodzina z Kazachstanu, która przybyła do Polski w ramach repatriacji, zamieszkała w Katowicach – poinformował w czwartek urząd miasta.

Katowice są miastem otwartym i bardzo się cieszymy, że mogliśmy pomóc rodzinie poprzez sprowadzenie ich z Kazachstanu. Wierzę, że Katowice będą dla nich przyjaznym miejscem, w którym szybko się odnajdą i rozpoczną nowe, lepsze życie

– powiedział prezydent miasta Marcin Krupa.

W styczniu zakończył się remont mieszkania o powierzchni blisko 105 mkw., przeprowadzony przez Komunalny Zakład Gospodarki Mieszkaniowej. Rodzina wprowadziła się tam z początkiem lutego. W mieszkaniu są najpotrzebniejsze meble, a także sprzęty niezbędne do codziennego funkcjonowania.

Chcemy, aby rodzina czuła się w Katowicach dobrze i dlatego pomożemy im skorzystać z programów miejskich, a także wyrobić Katowicką Kartę Mieszkańca

– dodała naczelniczka Wydziału Polityki Społecznej Urzędu Miasta Katowice Małgorzata Moryń-Trzęsimiech.

Rodzinie przydzielono pracownika socjalnego, aby pomagał m.in. przy załatwianiu wszelkich formalności, tłumaczeniu dokumentów, zapisaniu członków rodziny do przychodni lekarskiej, a dzieci – do szkół. Repatrianci mogą też liczyć na wsparcie w postaci zasiłku na zakup żywności i na pokrycie kosztów transportu.

PAP/AS

Katowice: rozpoczęto zazielenianie ulicy Dworcowej

 

POWIĄZANE ARTYKUŁY

ZOSTAW KOMENTARZ