Home Główna Skradzionym autem przyjechali na włamanie

Skradzionym autem przyjechali na włamanie

by Ewa B

Dwaj mężczyźni, którzy włamali się do domu na terenie Czeladzi trafili już do tymczasowego aresztu. Stróżom prawa udało się odzyskać przedmioty pochodzące z kradzieży i skradziony pojazd, którym sprawcy przyjechali na włamanie.

Mundurowi z czeladzkiego komisariatu pojechali na interwencję, gdzie w jednym z domów przy ul. Prostej miały znajdować się podejrzane osoby. Po przyjeździe na miejsce do niezamieszkałego domu zauważyli dwóch mężczyzn. Po dokładnym sprawdzeniu, stróże prawa trafili na jeszcze jedną osobę, która znajdowała w samochodzie w pobliżu miejsca interwencji. Wszystkie zastane na miejscu osoby miały wspólny cel.

Policjanci ustalili, że sprawcy chwilę wcześniej, dostali się do środka skąd następnie próbowali skraść elektronarzędzia i elementy stalowe. Na miejsce włamania przyjechali również skradzionym z terenu Sosnowca samochodem marki Toyota, w którym znajdowały różne elektronarzędzia oraz przedmioty mogące służyć do popełnienia przestępstw. Dodatkowa kobieta posiadała przy sobie środki odurzające w postaci marihuany i amfetaminy.

Wobec mieszkańców Będzina w wieku 38 i 55 lat sąd zastosował tymczasowy areszt. Na wniosek śledczych i prokuratora wobec kobiety zastosowano policyjny dozór.

Wszystkim osobom grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

POWIĄZANE ARTYKUŁY

ZOSTAW KOMENTARZ