Home Główna Śląski Tydzien Świadomości Endometriozy

Śląski Tydzien Świadomości Endometriozy

by Ewa B

11 i 12 marca Szpital Miejski w Zabrzu i Śląska Izba Lekarska zapraszają medyków i pacjentki do udziału w telekonferencji poświęconej endometriozie. Podczas dwóch dni medycy i pacjentki będą mogły wspólnie dyskutować o tej wciąż nie do końca poznanej chorobie. 

Z racji panującej epidemii koronawirusa konferencja odbędzie się online. Podczas konferencji uczestnicy webinarium będą mogli porozmawiać o sposobach leczenia endometriozy , metodach jej operowania ,a  także o jej powiązaniu z innymi schorzeniami.

Endometrioza , jest poważną chorobą , która dotyka kobiety w wieku rozrodczym i może występować nawet u 15 proc. pań. Szacuje się , że około 30 – 40 proc. Kobiet z endometriozą ma problemy z  zajściem w ciąże.

W czasie dwudniowej konferencji wezmą w niej udział także lekarze, psycholodzy i fizjoterapeuci, którzy na co dzień zajmują się leczeniem endometrizoy.

Udział w webinarium ” Śląski Tydzień Świadomości Endometrizoy – terapia holistyczna , rozpoznanie empiryczne ”  jest bezpłatny. Zainteresowane pacjentki proszone są o przesłanie zgłoszenia mailowego pod adres nkmiecik@szpitalzabrze.pl w tytule podając „ Śląski Tydzien Świadomosći Endometrizoy – 11.03.2021 „ lub „ Śląski Tydzień Świadomosci Endometriozy – 12. 03.2021 „  – w zależnosci od wybranego dnia wykładów.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęła Małgorzata Mańka – Szulik, prezydent Zabrza

POWIĄZANE ARTYKUŁY

ZOSTAW KOMENTARZ