Home Główna Szczepionkobus rusza w trasę na Śląsku

Szczepionkobus rusza w trasę na Śląsku

by Ewa B

Dzisiaj w trasę w województwie śląskim ruszy pierwszy „ szczepionkobus ”. Szczepionkę będą w nim mogli przyjąć mieszkańcy Aleksandrówki w gminie Przyrów. Bus odwiedzi także m.in.: Wielowieś, Jeleśnia, Rajcza, Dąbrowa Zielona czy Wręczyca Wielka.

To pierwszy pojazd, w którym w naszym województwie będzie można się zaszczepić. Dysponujemy nim dzięki uprzejmości Regionalnej Stacji Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach, która udostępniła nam autokar przystosowany do zbiórek krwi, profesjonalnie wyposażony na wzór gabinetu lekarskiego – powiedziała rzeczniczka wojewody śląskiego Alina Kucharzewska.

Wyjazdowe akcje szczepień przeciw COVID-19 są organizowane w województwie śląskim od majówki, ale szczepienia odbywały się  w przywożonych na miejsce kontenerach lub namiotach.

W przyszłą niedzielę mobilne zespoły wykonujące szczepienia przeciw COVID-19 pojadą również do dwunastu parafii w tych miejscowościach województwie śląskiego, gdzie wciąż niewielu mieszkańców zdecydowało się na przyjęcie preparatu. Będą to m.in. Wielowieś, Jeleśnia, Rajcza, Dąbrowa Zielona czy Wręczyca Wielka.

Mieszkańcom woj. Śląskiego którzy należą do najbardziej doświadczonego przez pandemię regionu w kraju, podano dotąd 4 071 634 dawek szczepionki przeciw COVID-19. W pełni zaszczepionych jest 1 892 942.

POWIĄZANE ARTYKUŁY

ZOSTAW KOMENTARZ