KURIER ŚLĄSKI

Tauron Biegnij dla Aniołków. Bieg charytatywny w Katowicach

Wczoraj w Katowicach odbył się charytatywny bieg z okazji Dnia Dziecka Tauron Biegnij dla Aniołków. Impreza została rozegrana w Parku Kościuszki. Wystartowało w niej blisko 300 biegaczy, którzy chcieli w ten sposób wesprzeć działalność Katowickiego Domu Aniołków Strózów.

Pierwszy taki bieg charytatywny na rzecz Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom i Młodzieży „Dom Aniołów Stróżów” odbył się w 2019 roku. Przed rokiem imprezę trzeba było odwołać z powodu pandemii, ale dziś biegacze znów pojawili się Parku Kościuszki w Katowicach. Do rywalizacji przystąpiło 300 biegaczy, którzy podzieleni na dwie tury rywalizowali na 5-km dystansie wiodącym parkowymi alejkami.

Start i meta znajdowały się tuż obok pomnika Tadeusza Kościuszki. Każdy zawodnik pokonywał dwie pętle po 2,5 km  i tym samym aktywnie spędzał niedzielne przedpołudnie. Przede wszystkim pomagał również dzieciom, które na co dzień zmagają się z biedą, przemocą, samotnością i odrzuceniem.

Całość opłaty wpisowej zawodników została przeznaczona  na działalność statutową Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom i Młodzieży „Dom Aniołów Stróżów” w Katowicach wspierających ponad 130 dzieci wykluczonych społecznie.

Patronat nad II charytatywnym biegiem z okazji Dnia Dziecka Tauron Biegnij dla Aniołów sprawował prezydent Katowic Marcin

Exit mobile version