Home Główna Uzdrowiska zaczynają przyjmować kuracjuszy

Uzdrowiska zaczynają przyjmować kuracjuszy

by Ewa B

Kuracjusze wreszcie się doczekali. Dziś po prawie czterech miesiącach zamknięcia zaczynają przyjmować swoich pacjentów na koszt Narodowego Funduszu Zdrowia.

Choć sytuacja związana z korona wirusem daje nam mocno w kość, to przecież inne dolegliwości nie zginęły. Dodatkowo w ostatnim czasie pacjenci mieli też utrudniony dostęp do podstawowych usług medycznych, a sanatoria musiały się zamknąć dla kuracjuszy

Od dziś również uzdrowiska w Ustroniu  i Goczałkowicach – Zdroju przygotowują się na przyjęcie pierwszych kuracjuszy.

Zakwaterowanie i wyżywienie w sanatorium jest odpłatne. Wysokość opłaty za jeden dzień pobytu pacjenta dla turnusów zależy od standardu pokoju. Stawkę określa minister zdrowia.

Niestety stawka ta niedługo ma wzrosnąć. Podwyżki za trzytygodniowy pobyt w zależności od warunków zakwaterowania ma wahac się w przedziale od 14 do 58,80 złotych.

Skierowanie na leczenie  wystawia lekarz NFZ, który to mając na uwadze aktualny stan zdrowia pacjenta uwzględnia ewentualny wpływ leczenia uzdrowiskowego na stan jego zdrowia.

Z racji wprowadzonych obostrzeń w całym kraju , również na terenach uzdrowiskowych  obowiązuje dystans społeczny, maseczki i częste mycie rąk. Zabiegi mają być planowane na konkretne godziny. Dodatkowo na terenie uzdrowisk obowiązuje zakaz odwiedzin ,a kuracjusze proszeni są o niepuszczanie go. Każdy z kuracjuszy zobowiązany jest we własnym zakresie dojechać do ośrodka i niego również wrócić. Bezpłatnie mogą jechać z rodzicem dzieci w wieku 3 – 6lat .

Sanatoria w swojej ofercie oprócz wersji podstawowej mają dodatkowe zabiegi , jednakże są one odpłatne według obowiązującego cennika danego uzdrowiska

POWIĄZANE ARTYKUŁY

ZOSTAW KOMENTARZ