KURIER ŚLĄSKI

W Częstochowie otwarto lokal zatrudniający osoby z niepełnosprawnościami 

Na Starym Rynku w Częstochowie w szklanym pawilonie działa już od kilku dni Kawiarnia Alternatywa 21. W miniony weekend do stolików pod dachem dołączyły również te na wolnym powietrzu.

Prowadzenie kawiarni powierzone zostanie spółdzielni socjalnej.Otwarcie lokalu, który zatrudnia osoby z niepełnosprawnościami nie byłoby możliwe bez pomocy Jurajskiego Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej. 

 Kawiarnia Alternatywa 21 to nie tylko kolejny punkt na gastronomicznej mapie miasta, ale również lokalizacja z potencjałem, możliwościami i planami no to, by stworzyć w tej starej/nowej atmosferze dawnego rynku miejsce chętnie odwiedzane przez częstochowian, częstochowianki czy też odwiedzających miasto turystów.

Lokal jest czynny od wtorku do niedzieli w godzinach od 10.00 do 22.00. Dzierżawca będzie także obsługiwał mieszczące się w pawilonie publiczne toalety.

Kawiarnia Alternatywa 21 jest młodszą siostrą Klubokawiarni przy ul. Mielczarskiego 20. Oba lokale prowadzi Spółdzielnia Socjalna „Jasne, że Alternatywa 21”, która powstała z inicjatywy Gminy Miasta Częstochowy oraz Fundacji Oczami Brata w 2016 r.

Jak powiedział Paweł Bilski, Prezes Fundacji Oczami Brata:

Naszym celem jest prowadzenie kawiarni samej w sobie, ale też lokalu, który funkcjonuje jako miejsce kultury. Ważnym celem jest uwrażliwianie mieszkańców na potrzeby osób z niepełnosprawnością i łamanie stereotypów, które ich dotyczą

 

Exit mobile version