Home Główna W Zabrzu pojawią się dwa centra przesiadkowe

W Zabrzu pojawią się dwa centra przesiadkowe

by Redakcja

Zabrze otrzyma ze środków Unii Europejskiej 96 milionów złotych na projekt wart 120 milionów złotych budowy dwóch centrów przesiadkowych zlokalizowanych przy ul. Goethego a także w dzielnicy Rokitnica przy ulicy Krakowskiej oraz Ofiar Katynia.

Stacje ładowania pojazdów elektrycznych, strefy Kiss&Ride i wiele innych udogodnień dla kierowców i pasażerów zaplanowano w projektach budowy dwóch centrów przesiadkowych w Zabrzu. Ponad 96 mln zł to dofinansowanie z Unii Europejskiej.

Przy ul. Goethego ma powstać centrum przesiadkowe o powierzchni ok. 10,4 tys.m2 z peronami komunikacji autobusowej, parkingiem P&R oraz poczekalnią i usługami towarzyszącymi. W Rokitnicy obiekt będzie miał powierzchnię 276 m2 z otwartymi peronami, niewielkim parkingiem zewnętrznym, poczekalnią i drobnymi usługami.

W obu miejscach dostępne mają powstać stacje ładowanie pojazdów elektrycznych, strefy Kiss&Ride Przewidziano przebudowę dróg i sieci infrastruktury Centra przesiadkowe mają być budowane w latach 2020-2023.

POWIĄZANE ARTYKUŁY

1 komentarzy

Mikołaj Kwibuzda 8 października 2020 - 07:48

Może by na początek przywrócić drugie wyjście z peronu stacji kolejowej? Były od przedwojnia dwa. Pozostawiono jedno, dodatkowo zwężone pochylnią dla wózków. To prawda, że dodano schody z peronu na wiadukt ulicy 3 Maja, ale tymi schodami nie dojdzie się do „centrum przesiadkowego”…

Reply

ZOSTAW KOMENTARZ