boczek
Home Główna Zmarł Dariusz Gnatowski – serialowy Arnold Boczek

Zmarł Dariusz Gnatowski – serialowy Arnold Boczek

by Barbara Nowak

Zmarł aktor Dariusz Gnatowski – znany z serialu „kiepscy”. Odtwórca roli Arnolda Boczka miał zaledwie 59 lat.

Aktor zmarł w szpitalu w Krakowie w wieku 59 lat. Śmierć mężczyzny potwierdził zastępca dyrektora szpitala specjalistycznego im. J. Dietla w Krakowie podczas rozmowy z RMF FM.

Według przekazanych informacji aktor chorował na zapalenie płuc i stwierdzono u niego ciężką niewydolność oddechową. Przyczyną jego śmierci było zapalenie płuc i ciężka niewydolność oddechowa. Gnatowski od kilku lat ciężko chorował na cukrzycę. Przeprowadzony u niego test na koronawirusa dał wynik pozytywny.

Dariusz Gnatowski grał także m.in. w „Na dobre i na złe” oraz „Graczykowie”. Natomiast w latach 80 mogliśmy go oglądać na scenie w Starym Teatrze w Krakowie.

Aktor od wielu lat zmagał się z cukrzycą.

„Cukrzyca nie boli, nie daje szczególnych objawów. Natomiast jej powikłania są dramatyczne. […] Kiedyś podejrzewałem, że mam jakiś kłopot. Poszedłem do lekarza i dostałem tabletki. Nikt mi nie powiedział, że to jest choroba przewlekła, na którą trzeba leczyć się ciągle” – opowiadał aktor w 2016 roku rozmowie z RMF FM.

„Ja przez przypadek dowiedziałem się o chorobie. Czułem, że coś się dzieje i spotkałem się z moim przyjacielem lekarzem, który przyniósł glukometr, zbadał mi cukier i powiedział, że powinien wysłać mnie do szpitala. Udałem się tam, ustawiłem sobie leczenie i od tego „X lat” choroba zrobiła już spustoszenie w moim organizmie” – dodał.

 

Wiadomo na kiedy przypadnie szczyt zachorowań.

 

ARNOLD BOCZEK, KIEPSCY, NIE ŻYJE DARIUSZ GNATOWSKI, ZMARŁ GNATOWSKI, DARIUSZ GNATOWSKI, „BOCZEK” Z KIEPSKICH

 

fot: Twitter

POWIĄZANE ARTYKUŁY

ZOSTAW KOMENTARZ