Home Główna Żołnierz wśród tymczasowo aresztowanych za handel narkotykami

Żołnierz wśród tymczasowo aresztowanych za handel narkotykami

by Anna Słomczyńska

Do 12 lat więzienia grozi żołnierzowi i trzem cywilom, którzy odpowiedzą za handel narkotykami w miejscowości Skokowa (woj. dolnośląskie). W sprawie zabezpieczono środki odurzające i psychotropowe o łącznej wartości ponad 130 tys. zł – podała w środę prokuratura.

Rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Poznaniu prok. Łukasz Wawrzyniak poinformował PAP, że żołnierze z Oddziału Żandarmerii Wojskowej w Żaganiu zatrzymali 22 lutego podejrzanych ws. obrotu znacznymi ilościami marihuany, metamfetaminy, MDMA i kokainy.

Handel tymi narkotykami miał miejsce w okresie od 6 grudnia 2020 r. do 21 lutego 2021 r. w Skokowej i jej okolicach. Procederem tym zajmowali się żołnierz oraz osoby cywilne

– przekazał prokurator.

W tej sprawie na Dolnym Śląsku zatrzymano 38-letniego st. szer. Mariusza P. oraz trzech cywilów: 27-letniego Marcina M., 30-letniego Mateusza B. i 41-letniego Marka B. Mężczyźni są mieszkańcami Wrocławia i jego okolic.

Zatrzymanym przedstawiono zarzut udziału w obrocie znacznymi ilościami środków odurzających i psychotropowych. Mariusz P. i Mateusz B. nie przyznali się do winy i odmówili składania wyjaśnień.

Marcin M. przyznał się do zarzucanych mu czynów i złożył wyjaśnienia zgodne z ustalonym stanem faktycznym, a Marek B. złożył wyjaśnienia przed sądem

– powiedział prokurator Wawrzyniak.

W toku przeprowadzonych czynności, w sprawie zabezpieczone zostały narkotyki w ilości ponad 5,3 kg suszu ziela konopi innych niż włókniste oraz mniejsze ilości metamfetaminy, MDMA i kokainy o łącznej wartości ponad 130 tys. zł

– przekazał prokurator.

Na wniosek śledczych Sąd Rejonowy Poznań–Stare Miasto w Poznaniu zastosował wobec wszystkich podejrzanych środek zapobiegawczy postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Prokurator zabezpieczył też 26 tys. zł, które należały do zatrzymanego Marka B. Podejrzanym grozi od dwóch do 12 lat więzienia.

PAP/AS

Obywatel Szwajcarii ukrywał narkotyki w hotelu

POWIĄZANE ARTYKUŁY

ZOSTAW KOMENTARZ